دانلود پاورپوینت ویژگی بتن ساخته شده با پت (PET) یا پلاستیک

دانلود فایل پاورپوینت ویژگی بتن ساخته شده با پت (PET) یا پلاستیک

پاورپوینت ویژگی بتن ساخته شده با پت (PET) یا پلاستیک

پاورپوینت-ویژگی-بتن-ساخته-شده-با-پت-(pet)-یا-پلاستیک

توضیحات:
پاورپوینت ویژگی بتن ساخته شده با پت (PET) یا پلاستیک، در 40 اسلاید.
در عصری که با بحران انرژی و آلودگی های زیست محيطی روبرو هستيم توسعه پایدار یکی از اهداف و ارکان اصلی رسيدن به جهانی بدون آلودگی های زیست محيطی و بدون تخریب منابع طبيعی است. رعایت و حفظ اصول توسعه پایدار برای تمامی انسان ها ضروری است و این قائده برای مهندسين نيز مستثنی نمی‌باشد. در صنعت ساخت وساز، بتن یکی از پرکاربردترین مصالح است و ماده اصلی تشکيل دهنده آن یعنی سيمان برای توليد، مقادیر بسيار زیادی از دی اکسيدکربن را در اتمسفر زمين رها می‎کند. همچنين برای تهيه سنگدانه‎ های مصرفی در بتن مقادیر زیادی از منابع طبيعی دستخوش تخریب شده ‎اند. پس بدیهی است که ما نمی‎توانيم ساخت و سازی پایدار بدون اعمال تغييراتی در تکنولوژی بتن و تبدیل آن به بتن سبز داشته باشيم.
مواد مورد نیاز برای تولید بتن در چنین مقادیر عظیمی، از پوسته زمین می‌آیند، بنابراین منابع آن هر ساله کاهش می‌یابد و باعث ایجاد فشارهای اکولوژیکی می‌شود. از سوی دیگر فعالیت‌های انسان بر روی زمین باعث تولید پلاستیک می‌شود. بنابراین ما نیاز به جستجوی مصالح ساختمانی جدید و همچنین روشی برای دفع زباله های پلاستیکی داریم. برای یافتن راه حلی برای مشکلات فوق می‌توان از یکی از آن‌ها برای حل دیگری استفاده کرد.
پت یا همان پلی‌اتیلن‌ترفتالات (PET) يک پلی‌استر ترموپلاستیک خطی است که کاربرد تجاری گسترده ای در الیاف مصنوعی و هم چنین تبديل شدن به فیلم و مواد قالبگیری دارد. در سال 1941، برای اولین بار به عنوان الیاف مصنوعی استفاده شد. بعدها، در اواسط دهه 1960، از پت برای بسته بندی فیلم‌ها و سپس در اوايل دهه 1970، با بدست آمدن تکنیک دمیدن سه محوری اين ماده وارد صنعت بطری سازی گردید.
فهرست مطالب:
1- مقدمه
تعریف سبز
3-3- راهکارهای تولید بتن سبز
پلیمر
4-4- انواع پلیمر
5- پلیمر در بتن پت
2-5- مزایا
3-5- کاربردها 
6- نتیجه گیری
7- منابع 
دانلود فایل

دانلود فایل پاورپوینت ویژگی بتن ساخته شده با پت (PET) یا پلاستیک
بتن, بتن با پلاستیک, بتن با پت, PET, بتن بازیافتی, بتن سبز, توسعه پایدار, بتن با پلیمر, پلیمر
دانلود پروژه تحقیق جزوه مقاله کتاب پاورپوینت
در شاخه معماری و عمران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *