طرح توجیهی کارخانه تولید انواع آرد و سیلوی گندم

طرح توجیهی کارخانه تولید انواع آرد و سیلوی گندم

محدود بودن منابع و زمان باعث می­شود که هر سرمایه ­گذاری از منابع موجود (زمان، سرمایه) و در دسترس خود به صورت مناسب و بهینه استفاده نموده و آنها را در مناسب­ترین راه بکار ببرد. عدم استفاده بهینه، صحیح و علمی از منابع موجود، نه تنها فرصتها را از دست سرمایه­ گذاران می­گیرد، بلکه إمکان دارد زیانهای هنگفتی و غیرقابل جبرانی را برای آنها به بار آورد، لذا به منظور جلوگیری از اینگونه ضررها و زیان ها و همچنین استفاده بهینه از منابع موجود و بلاخص سرمایه، ضروری است قبل از اجرای هر طرح و با کمک معیارها و ضوابط منطقی و علمی هر طرح و یا پروژه­ای را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.

اگر قبل اجرای پروژه­ ها و طرح­های سرمایه­گذاری، آنها را با روش درست علمی مورد مطالعه و سنجش قرار داد، با اندیشه و یقین صحیح می توان از طرح­ها زیانده جلوگیری نمود و یا می­توان با پیش­بینی­های لازم از ناتمام ماندن و رها شدن آنها جلوگیری نمود.

کمک و استفاده از تکنیک­ها و معیارهای علمی و مناسب برای ارزیابی و ارزشیابی طرح­ها و پروژه­ها، صاحبان سرمایه را در تصمیم گیری صحیح و منطقی برای بکارگیری سرمایه­ های خود، یاری و مدد می­دهد و همیشه باعث می­گردد سرمایه آنها که در حقیقت سرمایه جامعه است، از دست نرود.

بررسی فنی و  اقتصادی طرح کارخانه تولید انواع آرد گندم با درجات مختلف با ظرفیت۱۲۰هزار تن در سال در شهرک صنعتی نگور

در ابتدا این طرح, شناختی کلی نسبت به دلایل انجام مطالعات فنی و اقتصادی طرحها یافته و سپس به معرفی خدمات ارائه شده و محصولات تولیدی و موارد کاربرد و مصرف آنها و ارائه پروسه تولید و کنترل و محل اجرای طرح می­پردازیم و در قدم بعد با استفاده از روابط ریاضی و قوانین ارزیابی اقتصادی طرحها، با توجه به میزان سرمایه ­گذاری مورد نیاز اجرای این طرح، میزان برگشت سرمایه را محاسبه و ارائه می­نمائیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *